Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Hesaplar

Bankamızın belirlediği bir limit dahilinde vadesiz mevduat hesabınıza tanımlanan ve hesabınızda yeterli bakiye olmadığında bile hesaptan para çekebilmenizi, alışveriş yapmanızı sağlayan bir kredi ürünüdür. Ayrıca KMH’nızı otomatik ödemelerde (elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu ve benzeri faturalar, okul taksit ödemeleri gibi düzenli ödemelerinizin aksamamasını ve diğer olası kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere) kullanabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı

Bireysel müşterilerimiz; banka  kartı şifresi ve internet bankacılığı şifresi ile Telefon Bankacılığı’ndan işlemlerini gerçekleştirebilir. (0850 222 8 222)

Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz kaliteli hizmete devam edebilmek ve yoğun işlem trafiğinin yarattığı masrafları karşılayabilmek amacıyla, Telefon Bankacılığı’ndan sunulan EFT ve havale işlemlerinden ücret alınmaktadır. İlgili ücret bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.
Yurtdışından 0850 222 8 222 Burgan Bank Telefon Bankacılığı’na +90 850 222 8 222 olarak ulaşabilirsiniz.
Sadece hesabınızın bulunduğu bir şubede mevcut hesabınıza bağlı hesaplar açabilirsiniz. Farklı bir şubeden hesap açılışı istemeniz halinde gerekli evrakların imzalanması için o Şubemize başvurmanız gerekmektedir.
Telefon Bankacılığı İşlem Limit ve Saatleri için tıklayınız.
0850 222 8 222 Burgan Bank Telefon Bankacılığı’na 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.
Evet, her gün ve her saat hesaplarınız arasında transfer (Havale işlemi) yapabilirsiniz.
EFT işlemlerini haftaiçi 17:00’a kadar gerçekleştirebilirsiniz. İş gününün yarım gün olduğu milli ve dini bayramlarda EFT işlemlerini saat 11:45'e kadar gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonlarında veya tatil günlerinde TC.Merkez Bankası kapalı olduğundan EFT işlemi yapılamamaktadır.
Elektrik, su, doğalgaz gibi fatura ödemeleriniz için Telefon Bankacılığı’ndan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı

Bireysel müşterilerimiz; şubelerimizden, Kredi kartı veya Banka Kartı ile www.burgan.com.tr adresin'den, Kurumsal müşterilerimiz ise; şubelerimizden internet bankacılığı şifrelerini alabilirler.
İnternet Bankacılığından yapılan işlem listesi için tıklayınız.
Burgan Bank’ta kayıtlı iletişim bilgilerinizi (adres, e-posta, ev/iş telefonu) İnternet Bankacılığı’ndan değiştirebilirsiniz. Cep telefonu bilgisi ve özlük bilgileriniz İnternet Bankacılığı'ndan değiştirilememektedir, bu bilgilere ait güncelleme taleplerinizi şubeniz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.
İnternet Bankacılığı’nda açılmış bir hesabınız mevcut ise; açık olan hesabınıza bağlı şubenizden vadesiz veya vadeli mevduat hesapları açılabilmektedir.
İnternet Bankacılığı’ndan yapılan EFT ve Havale işlemlerinden ücret alınmaktadır. İlgili ücret bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.
İnternet Bankacılığı hizmetlerimizden 365 gün, 24 saat faydalanabilirsiniz.
Evet, her gün ve her saat hesaplarınız arasında transfer (Havale işlemi) yapabilirsiniz.

EFT işlemlerini haftaiçi 17:00’a kadar gerçekleştirebilirsiniz. İş gününün yarım gün olduğu milli ve dini bayramlarda EFT işlemlerini saat 11:45'e kadar gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonlarında veya tatil günlerinde T.C. Merkez Bankası kapalı olduğundan EFT işlemi yapılamamaktadır.

Elektrik, su, doğalgaz gibi fatura ödemeleriniz için İnternet Bankacılığı’ndan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
İnternet Bankacılığı Günlük İşlem Limitleri için Tıklayınız. İşlem limitlerinizi arttırmak için şubeniz ile irtibata geçebilirsiniz.

Mobil Şube

Bireysel müşterilerimiz; şubelerimizden ya daTCKN veya Kart bilgileri ile Burgan Mobil üzerinden parola oluşturabilirler, kurumsal müşterilerimiz Burgan Mobil hizmetinden yararlanamamaktadır.
Burgan Mobil’de yapılan işlem listesi için tıklayınız.
Burgan Mobil’ de kişisel bilgileriniz güncellenememektedir. Kayıtlı iletişim bilgilerinizi (adres, e-posta, ev/iş telefonu) İnternet Bankacılığı üzerinden değiştirebilirsiniz.
Burgan Mobil uygulamamızdan Müşteri Olma hizmetimiz henüz verilememektedir. En kısa sürede bu hizmeti vermek için geliştirmelerimize devam ediyoruz.
Burgan Mobil hizmetlerimizden 7 gün 24 saat faydalanabilirsiniz.
Evet, her gün ve her saat hesaplarınız arası ve banka içi transfer (Havale işlemi) yapabilirsiniz.

EFT işlemlerini hafta içi 17:00’a kadar ücretsiz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İş gününün yarım gün olduğu milli ve dini bayramlarda EFT işlemlerini saat 11:45'e kadar gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonlarında veya tatil günlerinde T.C. Merkez Bankası kapalı olduğundan EFT işlemi yapılamamaktadır.

Burgan Mobil Günlük İşlem Limitleri için tıklayınız. İşlem limitlerinizi arttırmak için Müşteri İletişim Merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
Burgan Mobil’i istediğiniz zaman IOS için App Store, Android için Google Play Store’dan ücretsiz indirebilirsiniz.
Burgan Bank Dijital Bankacılık müşterilerimiz EFT ve Havale yaptıklarında herhangi bir ücret ödemezler.
Şube müşterilerimiz için ise Burgan Mobil’den yapılan EFT ve Havale işlemlerinde İnternet Bankacılığı ücretlerimiz geçerlidir. Ücret alınmaktadır. İlgili ücret bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.

Kredi Notu

Bugüne kadar yapmış olduğunuz finansal aksiyonlarınızın Kredi Kayıt Bürosu'nda toplanması ve analiz edilmesi ile oluşmuş puana kredi notu denir.
Kredi kartı kullanıcısıysanız ya da daha önce kredi kullandıysanız KKB tarafından kredi notunuz oluşturulmuştur. Kredi notunuzu, kredi kullanım yoğunluğunuz ve ödeme alışkanlıklarınız etkiler.
Kredi Kayıt Bürosu’nun kısaltmasıdır.

KKB tarafından kredi notunuz hesaplanırken göz önünde bulundurulan faktörler aşağıdaki gibidir.

  • Bireysel kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları
  • Mevcut hesap ve borç durumu
  • Yeni kredi açılışları
  • Kredi kullanım yoğunluğu
  • Diğer unsurlar

Kredi notunuzu Findeks’ten öğrenebilirsiniz.
Kredi notu 1 ile 1900 arasında değişiyor. Kredi notunuz 1900’e ne kadar yakınsa o kadar yüksek ve iyi demektir.
Daha önce kredi, kredi kartı ya da kredili bir ürün kullanmadıysanız kredi notunuz henüz oluşmamış olabilir. Bu durumda kredi notunuz 0 olabilir. Kredi notunuzun oluşması için kredi kartı çıkartabilir ya da kredili mevduat hesabı açtırabilirsiniz.
Bankalar kredi talebinizi değerlendirirken; kendi kredi politikalarının yanı sıra kredi notunuzu da dikkate alırlar. Kredi notunuz, kredinizin onaylanıp onaylanmayacağını, kredi tutarınızı, vadesini ve hatta faiz oranlarını bile etkileyebilir.
Kredi ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız kredi notunuzu yükseltmenin en önemli adımıdır.
Kredi kartı borçlarınızı öderken asgari tutarı ödemek yerine tüm borcu ödemeniz kredi notunuzun yükselmesini sağlar.
Faturalarınızı zamanında ödemeniz veya takip edemiyorsanız otomatik ödeme talimatı vermeniz kredi notunuzu arttıracaktır.
Evet, ödemelerinizin son ödeme tarihinden sonra yapılması kredi notunuzu düşürür. 1-2 gün bile olsa ödemelerinizi geciktirmeden düzenli yapmak, ihtiyacınız olduğunda kolayca kredi kullanabilmenize yardımcı olacaktır.