EN Mobil Menü
 

Vadesiz Mevduat

Vadesiz Mevduat Hesabı

Vadesiz Mevduat Hesabı

Havale, EFT, fatura ve düzenli ödemelerinizi Vadesiz TL hesabınız ile gerçekleştirebilir, yabancı para havalelerinizi Vadesiz Döviz hesaplarınızdan yapabilirsiniz. Burgan Bank hesabınız yoksa şubelerimizden hesap açabilir, hesabınız varsa Burgan Mobil ve İnternet Bankacılığımızdan Vadesiz TL ve döviz hesabı açabilirsiniz.

İstenilen Belgeler:

  • Son 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi
  • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve adınıza düzenlenmiş bir fatura aslı

Yurtdışı Eğitim Hesabı

Yurtdışı Eğitim Hesabı

Hemen bir Burgan Bank Şubesi'ne gelip çocuğunuza yurtdışı eğitim hesabı açtırın, Burgan Bank banka (ATM) kartı ile “çocuğuma nasıl para gönderirim” endişesinden kurtulun!

Yapmanız gereken yalnızca Yurt dışı eğitimi görecek çocuğunuz ile birlikte Burgan Bank şubelerinden çocuğunuza vadesiz hesap açtırmak, bu hesaba bağlı bir Banka (ATM) kartı almak ve beraberinde bu hesaba Elit paket tanımlatmaktır.

Burgan Bank’ta Yurtdışı Eğitim Hesabının ve Burgan Bank Banka (ATM) Kartının Özellikleri ve Avantajları

  • Yurtdışı Eğitim Hesabı açılabilmesi için öğrencinin 18 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir.
  • Yurtdışı Eğitim Hesabı sadece TL cinsinden açılabilir.
  • Türkiye’den hesaba rahatlıkla ücretsiz para yatırabilirsiniz.
  • Burgan Bank Banka (ATM) Kartı ücretsiz olup yurtiçi ve yurtdışındaki Visa Electron/Plus amblemlerini gördüğünüz ATM'lerden kartınızı kullanarak para çekebilirsiniz. Yurtdışı ATM'lerden para çekmek ücretsizdir.
  • Yine aynı amblemleri gördüğünüz POS’larda kartınızla vadesiz hesabınızdan alışveriş yapabilirsiniz.
  • Kart ile yurtdışında gerçekleştirilecek işlemlerde uluslararası kartlı sistem kuruluşlarının belirlediği kurlar dikkate alınır. (Banka olarak ayrıca bir kur farkı yansıtılmayacaktır)

Dilerseniz yurt dışında kullanılacak çok avantajlı Yurt Dışı Eğitim Sigorta paketlerimizden de bu hesap beraberinde en uygun şekilde yararlanabilirsiniz.

Yurt Dışı Eğitim Hesabı ürünümüz için şubelerimizden ve 0850 222 8 222 Telefon Bankacılığı’ndan bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Vadesiz Hesaplardan herhangi bir kesinti oluyor mu?

Vadesiz hesaplardan herhangi bir hesap işletim ücreti tahsil edilmemektedir.

Hesap İşletim Ücreti nedir?

Bankamız siz değerli müşterilerine verdiği bankacılık hizmetlerine ilişkin, mevduat hesaplarından her ay tahsil ettiği masrafdır.
Masraf Komisyon bilgileri için tıklayınız.

Hesap İşletim Ücreti sözleşmede yazıyor mu?

Bankamızla müşterilerimiz arasında imzalanmış olan Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi’nde uygulamamıza dair bilgilendirme yer almaktadır.

Hesap İşletim Ücreti tahsil edilmesi yasal mıdır?

Bankacılık Kanununun 144. maddesine dayanılarak hazırlanan Mevduat ve Kredi Faiz Oranları ve Katılma Hesapları Kar ve Zarara Katılma Oranları ile Özel Cari Hesaplar Dahil Bu İşlemlerde Sağlanacak Diğer Menfaatler Hakkında Tebliğin 16.10.2006 tarih, 2006/11188 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 22.11.2006 tarih, 26354 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak aynı tarihte yürürlüğe girmesiyle birlikte, anılan Tebliğin 4. maddesinde "faiz dışında sağlanacak diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak masrafların nitelikleri ve sınırları serbestçe belirlenir" denilmekte ve anılan Tebliğ çerçevesinde T.C.Merkez Bankası'na belirlenen masraf ve komisyon tür, oran ve tutarları bildirilmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı nedir?

Bankamızın belirlediği bir limit dahilinde vadesiz mevduat hesabınıza tanımlanan ve hesabınızda yeterli bakiye olmadığında bile hesaptan para çekebilmenizi, alışveriş yapmanızı sağlayan bir kredi ürünüdür. Ayrıca KMH’nızı otomatik ödemelerde (elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu ve benzeri faturalar, okul taksit ödemeleri gibi düzenli ödemelerinizin aksamamasını ve diğer olası kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere) kullanabilirsiniz.