EN Mobil Menü
 

Western Union

Özellikler

Özellikler

Western Union dünya genelinde 200'den fazla ülke ve bölgede 500.000'den fazla acente hizmet noktası ile, dakikalar içerisinde* para gönderip almanızı sağlayan hızlı, güvenli ve yaygın bir para transfer sistemidir.

Tüm Burgan Bank Şubeleri'nden herhangi bir hesaba ihtiyaç duymaksızın Western Union ile hızlı ve güvenli bir şekilde para gönderebilir ya da dünyanın herhangi bir noktasından gelen paranızı çekebilirsiniz.

Para Gönderme

Para Gönderme

Geçerli kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın şubemizde paranın gönderileceği ülkeyi, alıcı kişinin adını ve gönderilecek tutarı yetkiliye belirterek para gönderme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İşleminizin tamamlanması sonrasında şubemizden alacağınız MTCN numarasını (Para Transferi Kontrol Numarası) alıcıya bildirerek dakikalar içerisinde* alıcının parasını almasını sağlayabilirsiniz. MTCN numarasını tanımadığınız kişilerle paylaşmamanız gerektiğini hatırlatırız.

*İşlem süresi ve ülkelerarası saat farklılıkları söz konusu olabilir.

Para Alma

Para Alma

Geçerli kimlik belgeniz ile birlikte size en yakın şubemizde paranın gönderildiği ülkeyi, gönderen kişinin adını ve gönderilen tutarı ve Para Transferi Kontrol Numarasını (MTCN) belirterek para alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Western Union işlemlerinde yalnızca gönderici tarafından işlem ücreti ödenmektedir. Para alma işleminiz için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Önemli Açıklamalar

Önemli Açıklamalar

  • Western Union işlemlerinde T.C. vatandaşları için nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport; yabancı uyruklu kişiler için ise pasaport veya ikamet tezkeresi geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmektedir.
  • 18 yaşından büyük bireysel müşteriler para gönderme ve para alma işlemi yapabilmektedir.
  • Para gönderme-alma işlemleri TL, USD ve EUR cinsinden yapılabilmektedir.
  • Western Union ile aynı gün içinde aynı kişi tek işlemde en fazla 7.500 ABD Doları ve muadili kadar para gönderebilir veya alabilir.
  • Sadece para gönderim işlemi sırasında gönderici tarafından işlem ücreti ödenir.
  • Western Union para gönderme komisyonları Ürün ve Hizmet Ücretleri bölümünde yer almaktadır.