EN Mobil Menü
 

Findeks Paketleri

Kişisel Paketler

Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen Kredi Risk ve Çek Raporlarınız Findeks sayesinde bir tık kadar yakınınızda. Risk Raporunuz sayesinde bankalara olan borçlarınızı, kredi ve kredi kartı ödemelerinizdeki son durumunuzu öğrenebilirsiniz. Size uygun Findeks ürün ve hizmetlerine bir an önce sahip olabilmeniz için sizi Burgan Bank şubelerine bekliyoruz.


Kişisel Paketler

Klasik Paket

Yıl içinde 12 adet Findeks Kredi Notu, Risk Raporu, sınırsız izleme ve uyarı hizmeti alabileceğiniz en uyun pakettir. Bu paket sayesinde kredi notlarınızı düzenli olarak takip edebilir, kredi notunuzu etkileyen faktörleri risk raporu sayesinde izleyebilir ve müdahale edebilirsiniz.

Gold Paket

Klasik Paket’e ek olarak; not danışmanlığı veya takipçi hizmetlerini içermekte olan bu pakette yer alan, not danışmanım asistanlığı ile kredi notlarınızı yönetebilir, uzman danışmanlardan alınan öneriler ile yükseltecek adımları atabilirsiniz.

Premium Paket

Klasik Paket’e ek olarak; Not Danışmalığı ve Takipçi hizmetlerini içermektedir. Bu paket ile tüm ürünlere en uygun fiyatla ve tek kalemde sahip olabilirsiniz.

3. Şahıs Sorgulama Paketleri

3. Şahıs Sorgulama Paketleri

3. Kişileri sorgulama ihtiyacı olan gerçek ve tüzel kişiler bu paketleri ihtiyaçları doğrultusunda planlanmış yıllık adetler çerçevesinde kullanabilir, finansal hayatını rahatlıkla yönetebilir.

Findeks Paket Ücretleri

Findeks Paket Ücretleri

KİŞİSEL PAKETLERTOPLAM ÜCRET (KDV Dahil)AÇIKLAMA
Klasik63.72 TLBSMV Dahil
Gold Danışmanlık99.12 TLBSMV Dahil
Gold Takipçi99.12 TLBSMV Dahil
Premium155.76 TLBSMV Dahil
3.ŞAHIS SORGULAMA PAKETLERİTOPLAM ÜCRET (KDV Dahil)AÇIKLAMA
Yılda 10 Rapor68,44 TLBSMV Dahil
Yılda 25 Rapor138,06 TLBSMV Dahil
Yılda 50 Rapor226,56 TLBSMV Dahil
Yılda 100 Not238,36 TLBSMV Dahil
Yılda 100 Rapor389,40 TLBSMV Dahil
Yılda 500 Rapor1.652,00 TLBSMV Dahil
Yılda 1000 Rapor3.245,00 TLBSMV Dahil
Yılda 5000 Rapor14.750,00 TLBSMV Dahil
Yılda 10000 Rapor26.550,00 TLBSMV Dahil
Yılda 50 Çek Raporu199,42 TLBSMV Dahil
Yılda 250 Çek Raporu448,40 TLBSMV Dahil
Yılda 100 Teminat Mektubu Durum Sorgulama295,00 TLBSMV Dahil
Yılda 500 Teminat Mektubu Durum Sorgulama1.180,00 TLBSMV Dahil
Yılda 1000 Teminat Mektubu Durum Sorgulama1.770,00 TLBSMV Dahil

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Risk Raporu Nedir?

Risk Raporu, halen aktif ve son 5 yıl içerisinde kapanmış olan kredilerine ilişkin ödeme geçmişini gösteren rapordur. Ülkemizdeki tüm bankalar ve diğer finans kuruluşlarından aylık olarak alınan kredi kullanım ve ödeme performansı verileri kullanılarak oluşturulan bu raporla, kredibilitenizi öğrenerek finansal geleceğinizi yönetebilirsiniz !

Risk Raporu'nuzu Neden Almalısınız?
  • Türkiye’deki tüm finans kuruluşlarından aldığınız kredili ürünlerin toplam limit ve risk oranını görebilirsiniz.
  • Kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı gibi tüm kredili ürünlerinizin limit, risk, geçmiş ödenme düzeni gibi detaylarını tek bir raporda görebilirsiniz.
  • Kullanmış olduğunuz kredili ürünlere ilişkin ödeme performansınızı öğrenerek, kredi notunuzu yükseltmek ya da belirli bir seviyede tutmak için önlem alabilirsiniz.
  • Sizin adınıza açılmış olan kredili ürünlerin banka bazında kontrolünü yapabilirsiniz.
Çek Raporu Nedir?

Çek Raporu, geçmişte kullanılmış ve halihazırda keşide edilmiş ancak ödenmemiş tüm çeklere ilişkin olarak pozitif ve negatif bilgileri aynı anda bünyesinde bulunduran rapordur. Bu rapor, Risk Raporu'ndan farklı olarak kişinin ya da kurumun finans sektörü dışındaki piyasaya yönelik olarak borçlarını ödeme alışkanlıklarını gösterir.

Çek Raporu'nuzu Neden Almalısınız?
  • Çek hamili, kredi ilişkisine gireceği kişinin Çek Raporu’nu talep ederek çek ödeme alışkanlıklarını ölçme imkanına sahiptir.
  • Son 1-3-12 ayda ödenmiş, karşılıksız çıkmış ve sonradan ödenmiş ya da karşılıksız çıkmış ancak hala ödenmemiş çeklerin adet ve tutarlarını görebilirsiniz.
  • Bankacılık sektörüne tahsil ve teminat amacıyla verilmiş ileri vadeli çeklerinin adet, vade ve tutarlarını görebilirsiniz.
  • Kişinin henüz keşide etmediği veya etse bile bankacılık sistemine henüz aktarılmamış, kullanılabilir durumdaki çek yapraklarının sayılarını görebilirsiniz.
Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks Kredi Notu, bankalardan kullanılan tüm kredi ve kredi kartı hesaplarının geçmiş verilerin üzerinden oluşturulur. 

Findeks Kredi Notu, bankacılık sisteminde bulunan kredi ödeme alışkanlıklarına yönelik olarak hazırlanmış Risk Raporu’nun bir özeti​ niteliğindedir.

İzleme Nedir?

İzleme Hizmeti ile tüm bankalarda bulunan kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesaplarınıza ilişkin borç, limt ve güncel kullanım bilgilerini tek bir ekranda görebilir ve denetleyebilirsiniz. 

Aylık rapor, önceden belirlemiş olduğunuz gün içerisinde üretilerek e-posta ya da SMS ile tarafınıza iletilir.

Uyarı Hizmeti Nedir?

Finansal durumunuzu gösteren kredi, kredi kartı, kredili mevzuat hesabınıza ait limit ve borç bilgilerinde gerçekleşen değişiklikleri aylık olarak ileten hizmettir. Bu değişiklikler Findeks tarafından, önceden belirlemiş olduğunuz kriterler doğrultusunda SMS ya da e-posta yoluyla hatırlatılır.

Not Danışmanlığı Nedir?

Gelişmiş bir hesaplama algoritamasıyla çalışan Findeks Kredi Notu her türlü finansal değişimden etkilenir. Not Danışmanlığı hizmeti ile değişimleri nasıl kontrol altında tutacağınız ve gerektiğinde nasıl müdahele edileceği konusunda uzman danışmanlarımızdan tamamen kişiye özel öneriler alabilirsiniz.

Takipçi Nedir?

Bu hizmetle korunmasını istediğiniz kimlik, iletişim ve kredi kartı bilgileriniz tüm dünyada dark web dahil olmak üzere taranır. Eğer bu tarama sonucunda verileriniz eşleşirse, verinizin bulunduğu adrese bağlı olarak çeşitli seviyelerde uyarı mesajları tarafınıza iletilir.