EN Mobil Menü
 

Hakkımızda

Bizi Tanıyın

Bizi Tanıyın

Tekfen Yatırım Finansman Bankası A.Ş. adıyla 1989 yılında kurulan banka, kısa sürede kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sektörün önde gelen bankaları arasında yerini almıştır. 2001 yılına kadar tek şubeyle hizmet veren banka, bu yıldan itibaren büyüme planlarını hayata geçirme ve birikimlerini ticari bankacılık alanına aktarma kararı almış; aynı yıl içinde orta ölçekli bir ticari banka olan Bank Ekspresi bünyesine katmıştır. 2006 yılında, Tekfen Grubu stratejik bir ortak olarak Eurobank EFG ile anlaşmış; bankanın unvanı Eurobank Tekfen olarak değişmiştir.

Burgan Bank Grubu, Bankanın Eurobank ve Tekfen Holdinge ait olan hisselerini 21 Aralık 2012 tarihinde satın alarak yüzde 99.26 payla ana hissedar oldu. Gerekli yasal değişiklilerin tamamlanmasını takiben 28 Ocak 2013 tarihinden itibaren Bankanın unvanı Burgan Bank A.Ş. olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çoğunluk hissesine sahip olduğu Cezayir (Gulf Bank Algeria), Irak (Bank of Baghdad) ve Tunusta (Tunis International Bank) "Burgan Bank Grubu" adı altında faaliyet gösteren Kuveyt merkezli ana hissedar, MENA Bölgesinde (Orta Doğu ve Kuzey Afrika), bankacılık alanında lider konumdadır.

Bugün Burgan Bank Türkiye, ülkenin en önemli sanayi ve ticaret bölgelerine yayılmış, kambiyo yetkisine sahip 43 şubesiyle, müşterilerinin « çözüm ortağı » olmaya devam etmektedir. Doğruluk ve güvenilirlik başta olmak üzere, bankacılık etik ilkelerine olan bağlılığının verdiği güçle Burgan Bank, istikrar ve kaliteyi ön planda tutan bir anlayış doğrultusunda, müşterileriyle uzun soluklu ilişkiler kurmayı hedeflemektedir.

Dünyanın yükselen merkezi MENA bölgesini iyi tanıyan, dinamiklerini bilen ana hissedarı ile Burgan Bank Türkiye müşterilerinin hedeflerini kendi merkezine koyarak, "size odaklı bankacılık anlayışı" ile hareket etmektedir.

Burgan Leasing ve Burgan Yatırım iştirakleri ile Burgan Bank Türkiye, başta kurumsal, ticari müşterileri olmak üzere perakende müşterilerine yönelik bankacılık ürünleri ile hizmet vermektedir.

Vizyon ve Misyon

Vizyon ve Misyon

Vizyon

Finansal hizmetler sektöründe en iyi uygulamaları, yenilikçiliği ve paydaşlarına değer katan hizmetleri sürekli hayata geçirerek, kendi sınıfında Türkiyenin en iyi hizmet sağlayıcısı olmak.

Misyon

Burgan Bank, güven ve dürüstlük üzerine inşa edilmiş ilişkiler kapsamında, uzman finansal ve yatırım çözümleri sunarak işinizin ve şahsi varlığınızın büyümesine yardım eden finansal iş ortağınızdır.

Hedefler

Faaliyetlerini müşteri memnuniyeti, operasyonel ve teknolojik yetkinlik ve insan kaynağının gelişimi temelleri üzerinde inşa eden Burgan Bank, tüm paydaşları (müşterileri, çalışanları ve hissedarları) için ürettiği değeri en yüksek seviyeye ulaştırmayı hedefler. Paydaşlarımız için yarattığımız bu değerin; tutarlı, büyüme odaklı ve kurumsal yönetim çerçevesi dahilinde üretilmiş olması esastır.

Değerlerimiz

Değerlerimiz

Biz Olmak

 • Burgan ailesi olarak birbirimize destek oluruz.
 • Uyum içerisinde çalışırız.
 • Birbirimizin görüşlerini dinler; farklı fikirlere saygı duyarız.
 • Birbirimize karşı açık davranırız; hakkaniyet prensibiyle hareket ederiz.

Dinamizim

 • Değişimi fırsat olarak görürüz; değişen şartlara hızla uyum sağlarız.
 • Hayata hızlı geçirilebilecek kararlar alırız; yaratıcı ve pratik çözümler üretiriz.
 • Alternatif bakış açılarıyla işimizde fark yaratırız.

Kazanmak

 • Hedef odaklı hareket eder; zorlayıcı hedefler belirleriz.
 • Daha iyiye ulaşmak için çaba gösterir, engeller karşısında pes etmeyiz.
 • Başarı için gösterilen içten çabayı her zaman takdir ederiz.
 • Hedeflerimize ulaşırken sahip olduğumuz kaynakları verimli kullanırız.

Burgan Bank Grubu Hakkında

Burgan Bank Grubu Hakkında

1977 yılında kurulan Burgan Bank, Kuveyt merkezli en genç ticaret bankasıdır ve özellikle kurumsal ve finansal kuruluşlar sektörleri üzerinde odaklanmış olup giderek büyüyen ve artan bir perakende ve özel bankacılık müşteri tabanına sahiptir.

Burgan Bankın çoğunluk hisselerine sahip bulunduğu üç büyük iştiraki vardır: Gulf Bank Algeria - AGB (Cezayir), Bank of Baghdad - BOB (Irak) ve Tunis International Bank - TIB (Tunus) (hepsi birlikte "Burgan Bank Grubu" olarak bilinmekte ve anılmaktadırlar).

Banka, giderek genişleyen bir gelir yapısıyla, çeşitlendirdiği fonlama kaynaklarıyla ve sağlam sermaye tabanıyla, performansını yıllar içerisinde sürekli ve kesintisiz artırmıştır. Hem hizmetler hem de teknoloji konularında en gelişmiş ve en modern seviyesini koruması, Burgan Bankı hem iç pazarında hem de MENA bölgesi içerisinde bir akım belirleyici konumuna getirmiştir.

Burgan Bank markası, bize peşinden koştuğumuz yüksek standartları sürekli anımsatmak üzere, güven, bağlılık, mükemmeliyet ve ilerleme gibi gerçek değerlerin oluşturduğu bir temel üzerinde yaratılmıştır. Burgan Bankın ürün ve hizmetlerinin geliştirildiği temelin temel vizyonu, "Önce İnsan" mottosuna dayanır. Bu yılın başlarında, bir uluslararası marka değerleme şirketi olan "Brand Finance", Burgan Bank markasını, olumlu görünümlü AA derecesiyle derecelendirmiştir. Bu derecelendirmeyle, Burgan Bank Markası, Kuveytteki en değerli bankacılık markaları arasında ikinci sırayı almıştır.

Mükemmeliyet Bankanın dört temel değerinden biridir ve Burgan Bank, bankacılık sektöründe en yüksek standartlara ulaşmak için sürekli bir çaba içerisindedir. Banka, 2010 yılında, tüm bankacılık işlerinde ISO 9001:2008 sertifikasını yenilemiştir ve böylece, GCCde bu akreditasyonu alan ilk banka olmuştur ve Kuveytte bu akreditasyona sahip tek banka olma özelliğini sürdürmektedir. Banka, ayrıca, Kuveytte JP Morgan Chase Kalite Takdir Ödülünü artarda on iki yıl boyunca kazanmayı başarmış tek banka olma ayrıcalığını sürdürmekte ve bunun gururunu duymaktadır.

Burgan Bank, Kuveytte ticaret ve kurumsal bankacılık kategorisinde prestijli "Bankacılık Web Ödülleri" ödülünü de kazanmıştır. 2010 yılında, Burgan Bank, Banker Middle East Awardsdan "En İyi İnternet Bankacılığı Hizmeti" ödülünü kazanmıştır. Burgan Bank, 2011 yılında, World Finance tarafından Kuveytin "En İyi Özel Bankası" olarak ödüllendirilmiştir. Banka, yine 2011 yılında, Business Initiative Directionsdan gıpta ile bakılan "Kalite İçin Uluslararası Platin Yıldız" ödülünü ve Banking Web Awardsdan "En İyi Teknik Ödülünü" de kazanmıştır. 2012 yılında, Global Banking and Finance Review online dergisi, Burgan Bankı, "MENAda En İyi Bankacılık Grubu" ve "Kuveytte En İyi Kurumsal Banka" olarak taltif etmiştir. Banka, Banker Middle Eastden gıpta ile bakılan "En İyi Banka Markası" ödülünü de almıştır. 2012 yılında artarda ikinci yıl, Burgan Bank, World Financein "En İyi Özel Banka" ödülünü ve Capital Finance Internationalın "Kuveytte 2012 Yılının En İyi Özel Bankası" ödülünü kazanmıştır. Banka, son olarak, EMEA Financeden "Kuveytte En İyi Banka" ödülünü de kazanmıştır.

KIPCOnun (Kuwait Projects Company) bir iştiraki olan Burgan Bank, MENA bölgesinde kuvvetli bir konuma sahip bir bölgesel bankadır.

Burgan Bank sitesi için tıklayınız.

Organizasyon Yapımız

Organizasyon Yapımız

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu BaşkanıMehmet Nazmi Erten
Yönetim Kurulu Başkan VekiliFaisal M.A. Al Radwan
Yönetim Kurulu ÜyesiEduardo Eguren Linsen
Yönetim Kurulu Üyesi Majed E.A.A. Al Ajeel
Yönetim Kurulu ÜyesiAdrian Alejandro Gostuski
Yönetim Kurulu ÜyesiOsama T. Al Ghoussein
Yönetim Kurulu Üyesi Halil Cantekin
Yönetim Kurulu ÜyesiMehmet Alev Göçmez
Yönetim Kurulu Üyesi A. Murat Dinç

Üst Yönetim

Yönetim Kurulu BaşkanıMehmet Nazmi Erten
Yönetim Kurulu Üyesi, Genel MüdürA. Murat Dinç
İç Sistemler Genel Müdür YardımcısıCihan Vural
Operasyon ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdür YardımcısıEsra Aydın
Krediler Genel Müdür YardımcısıH. Hüseyin Uyar
Kurumsal Bankacılık Genel Müdür YardımcısıHüseyin Cem Öge
Ticari ve Kobi Bankacılığı Genel Müdür YardımcısıKerem Sözügüzel
İnsan Kaynakları, Eğitim ve Organizasyon Genel Müdür YardımcısıLevent Ergin
Hazine, Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar Genel Müdür YardımcısıMutlu Akpara
Perakende Bankacılık Genel Müdür YardımcısıPınar Kuriş
Mali İşler Genel Müdür YardımcısıMehmet Yalçın
Risk Yönetimi Grup BaşkanıBanu Ertürk
Bilgi Teknolojileri Grup BaşkanıMurat Çetin Sav
Perakende Krediler Grup BaşkanıTangül Koçer
Hukuk Müşavirliği Grup BaşkanıTolga Erendaç
Stratejik Planlama ve Kurumsal İletişim Grup BaşkanıTuba Onay Ergelen
Dijital Bankacılık Grup BaşkanıUfuk Dinç

Bankacılık Etik İlkeleri

Bankacılık Etik İlkeleri

Burgan Bank, Tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerinin korunması , mali piyasalarda güven ve istikrarın sağlanması, ekonomik kalkınmanın gereklerini de dikkate alarak, mevduat ve kredi sistemlerinin etkin şekilde çalışmasının sağlanması ekonomide önemli zararlar doğurabilecek işlem ve uygulamaların önlenmesinin yanı sıra toplumsal yararın gözetilmesi ve çevrenin korunması amacıyla aşağıda belirtilen genel ilkeler doğrultusunda faaliyet göstermektedir.

 • Dürüstlük
 • Tarafsızlık
 • Güvenirlilik
 • Saydamlık
 • Toplumsal yararın gözetilmesi ve çevreye saygı
 • Karaparanın aklanması ile mücadele
 • Bankalararası bilgi alışverişi , personel hareketleri ve rekabette ilkeli davranmak.
 • Müşteri ilişkilerinde , bilgilendirme, hizmet kalitesi güvenlik konularında gerekli hassasiyeti göstermek ve müşteri şikayetlerini anında değerlendirmek.
 • Çalışanlarını bankacılığın saygınlığını koruyacak, görevlerinin gerektirdiği bilgi , birikim ve sorumluluk duygusuna sahip kişilerden oluşturmak
 • Kamu kurum ve kuruluşları ile ilişkilerinde dürüstlük ve saydamlık ilkeleri doğrultusunda hareket etmek.

Bağlı Ortaklarımız

Bağlı Ortaklıklarımız

*Şirketlerin %100 hissesi Burgan Yatırım Menkul Değerler A.Ş.ye ait olduğundan Burgan Bank A.Ş.nin dolaylı pay sahipliği söz konusudur.

Hissedar Yapısı

Hissedar Yapısı

Ticaret UnvanıPay Tutarları (Bin TL) Pay (%)
Burgan Bank K.P.S.C.893.32499,26%
Diğer6.6760,74%
Toplam900.000100,00%

Hesap Muhabirlerimiz

Hesap Muhabirlerimiz

Döviz CinsiBanka Adı
EUR Deutsche Bank AG, Frankfurt, DEUTDEFF
(TÜM HAZİNE İŞLEMLERİ)
Commerzbank, Frankfurt, COBADEFF
USDJPMorgan Chase Banka NA, New York, CHASUS33
(TÜM HAZİNE İŞLEMLERİ)
Citibank, New York, CITIUS33
AUDANZ Bank, Sidney, ANZBAU3M
CADBank of Montreal, Toronto, BOFMCAM2
CHFZuercher Kantonalbank, Zurich, ZKBKCHZZ
DKKDanske Bank, Copenhagen, DABADKKK
GBPBarclays Bank Plc, London, BARCGB22
Standard Chartered Bank Plc, London, SCBLGB2L
(TÜM HAZİNE İŞLEMLERİ)
JPYBank of Tokyo Mitsubishi, BOTKJPJT
NOKDNB Bank, Oslo, DNBANOKK
SEKDANSKE BANK, Stockholm, DABASESX
KWDBurgan Bank S.A.K., Kuwait
SARRiyad Bank, Riyadh, RIBLSARI

Burgan Bank Ana Sözleşmesi

Burgan Bank Ana Sözleşmesi

BURGAN BANK ANONİM ŞİRKETİ ANA SÖZLEŞMESİ

Risk Yönetimi

Risk Yönetimi

Bankacılık risk alımı gerektiren bir alan olduğundan bu riskin etkin şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Bankacılık faaliyeti açısından risk, bankanın zarara uğrama ihtimalini ifade eder. Risk Yönetimi bu zararın en aza indirgenmesi için gerekli tüm önleyici önlemleri almakla yükümlüdür. Risk yönetimi faaliyetleri; riskin belirlenmesi, ölçülmesi ve yönetilmesi süreçlerini içerir. Burgan Bank, Basel 2 kriterleri ile uyumlu etkin risk yönetimi politikaları uygulamaktadır.

Piyasa riski: Burgan Bank’ ın para ve sermaye piyasalarında yürüttüğü faaliyetlerden dolayı maruz kaldığı riskin ölçülmesinden sorumludur. Piyasa Riski Birimi faaliyetleri; anlaşılabilir risk profilinin oluşturulması, piyasa riskiyle ilgili araçların uygulanması ve riski azaltmaya ve kontrolleri geliştirmeye yönelik çalışmalardan oluşmaktadır.

Kredi Riski: Karşı tarafın kredi sözleşmesindeki yükümlülüklerini tam ve zamanında yerine getirmemesi nedeniyle meydana gelecek kayıp olasılığını ifade etmektedir. Kredi riski yönetimi faaliyetleri, Kredi Riski Birimi tarafından yürütülmektedir. Bu bağlamda, kredi riskinin ölçülmesi, yönetilmesi ve takibi için kredi portföyünün analiz edilmesi, portföyde oluşabilecek kayıplar ve bunların en aza indirilmesi ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Operayonel risk: Operasyonel risklerin tanımlanması, değerlendirilmesi, izlenmesi, ölçülmesi, raporlanması ve sonuç olarak da azaltılmasına ilişkin faaliyetleri kapsamaktadır. Bu kapsamda insan, süreç, sistem hataları ve harici olaylar dikkate alınmakta ve operasyonel risk düzeyini etkileyen iç ve dış faktörler sürekli olarak gözden geçirilmektedir.