İNTERNET ŞUBE
EN Mobil Menü
 

Vadesiz Mevduat

Vadesiz Türk Lirası Hesabı

Vadesiz Türk Lirası Hesabı

Tüm nakit akışınızı takip edebildiğiniz; otomatik ödeme, Çek Karnesi, Vergi-SSK gibi tüm ödemelerinizi ve aynı zamanda tahsilatlarınızı yapabildiğiniz; belli bir vadeye bağlı olmadan açılabilen mevduat hesabıdır.

Firmanızın vadesiz mevduat hesabında yeterli bakiye olmasa da, hesaba bağlatacağınız Kredili Ticari Mevduat Hesabınız çeklerin karşılanabilmesine, fatura, vergi, SSK primi gibi ödemelerin yapılabilmesine veya nakit çekilebilmesine olanak verir.

Vadesiz Döviz Tevdiat Hesabı

Vadesiz Döviz Tevdiat Hesabı

Yabancı para birikiminizi Bankamızın Vadesiz Mevduat hesabında değerlendirebilir, konvertibl yabancı paralar cinsinden hesap açabilirsiniz. Yabancı para havalelerinizi Vadesiz DTH hesaplarınızdan yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Vadesiz Hesaplardan herhangi bir kesinti oluyor mu?

Vadesiz hesaplardan her ay hesap işletim ücreti tahsil edilmektedir.

Hesap İşletim Ücreti nedir?

Bankamız siz değerli müşterilerine verdiği bankacılık hizmetlerine ilişkin, mevduat hesaplarından her ay tahsil ettiği masrafdır.
Masraf Komisyon bilgileri için tıklayınız.

Hesap İşletim Ücreti sözleşmede yazıyor mu?

Bankamızla müşterilerimiz arasında imzalanmış olan Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi’nde uygulamamıza dair bilgilendirme yer almaktadır.

Hesap İşletim Ücreti tahsil edilmesi yasal mıdır?

Bankacılık Kanununun 144. maddesine dayanılarak hazırlanan Mevduat ve Kredi Faiz Oranları ve Katılma Hesapları Kar ve Zarara Katılma Oranları ile Özel Cari Hesaplar Dahil Bu İşlemlerde Sağlanacak Diğer Menfaatler Hakkında Tebliğin 16.10.2006 tarih, 2006/11188 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 22.11.2006 tarih, 26354 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak aynı tarihte yürürlüğe girmesiyle birlikte, anılan Tebliğin 4. maddesinde "faiz dışında sağlanacak diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak masrafların nitelikleri ve sınırları serbestçe belirlenir" denilmekte ve anılan Tebliğ çerçevesinde T.C.Merkez Bankası'na belirlenen masraf ve komisyon tür, oran ve tutarları bildirilmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı nedir?

Bankamızın belirlediği bir limit dahilinde vadesiz mevduat hesabınıza tanımlanan ve hesabınızda yeterli bakiye olmadığında bile hesaptan para çekebilmenizi, alışveriş yapmanızı sağlayan bir kredi ürünüdür. Ayrıca KMH’nızı otomatik ödemelerde (elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu ve benzeri faturalar, okul taksit ödemeleri gibi düzenli ödemelerinizin aksamamasını ve diğer olası kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere) kullanabilirsiniz.

​​​