EN Mobil Menü
 

Tahsilat Çözümleri Yöntemleri

Doğrudan Borçlanma Sistemi(DBS)

Doğrudan Borçlanma Sistemi(DBS)

Özellikleri

Özellikle bayi/distribütör ağı aracılığıyla satış yapan firmaların tahsilatlarını, bu iş için dizayn edilmiş teknolojik altyapı aracılığıyla, vade tarihinde banka garantisi ile yapmalarını sağlayan yüksek teknoloji tabanlı tahsilat çözümüdür.

Anafirmaya Sağladığı Avantajlar

 • Bayilerinizden yapacağınız nakit tahsilatların güvenli ve risksiz olarak gerçekleştirilmesini sağlar
 • Operasyonel iş yükü ortadan kalkar ve gerekli her türlü bilgiye online ulaşılması sağlanır
 • Bayi finansman maliyetinin azalması
 • Etkin nakit akışı planlaması
 • Mali kayıplar ve tahsilatlar ile ilgili iş yükü ortadan kalkar

Bayiye Sağladığı Avantajlar

 • Ödeme kolaylığı
 • Bayiler ödemelerindeki operasyonel yükten kurtulur
 • Kısa süreli finansman kolaylığı
 • Anafirmanın maliyetlerini azaltması sonucu bu sisteme dahil olması için bayiye sunacağı ek avantajlar(prim ,vade uzatımı vb)

Çek/Senet Tahsilatları

Çek/Senet Tahsilatları

Elektronik Çek Senet Tahsilat Sistemi

Özellikleri

Firma ile banka sistemlerinin entegre edilmesidir. Böylece Burgan Bank'a tahsilat için teslim edilen çeklere ait bilgiler, firmaya elektronik ortamda aktarılır ve bilgilerin transferi sonrası muhasebe kayıtlarının otomatik olarak yaratılması sağlanır.

Avantajları

 • Hızlı ve güvenilir işlem gerçekleştirilir.
 • Operasyonel iş yükünde ve hata oranında azalma sağlanır.
 • İnternet şubesi aracılığıyla takip büyük ölçüde kolaylaşır.
 • Nakit akışı ve ileriye dönük çek bilgileri raporlanabilir.
 • Muhasebe entegrasyonu sağlanması ile işlem maliyeti düşürülür.

Çek Cirolama , ile Türkiye çapında yaygın satış ağı olan ve tahsilatlarını çekle yapan Firmalara ait çeklerin, Firma yetkilileri veya doğrudan bayi/müşterileri tarafından şubelerimize teslim edilmesi ve bankamız tarafından cirolanarak tahsilat sürecinin başlatılmasını sağladığımız çözümdür. Çek bilgileri, Elektronik Çek Tahsilat Sisteminde olduğu gibi firmanıza ulaştırılarak, muhasebe sistemine entegre edilmesi sağlanır.

Nakit/Çek Toplama Hizmeti

Nakit/Çek Toplama Hizmeti

Zırhlı araç ve yetkili personel aracılığıyla, şirketinizin nakitlerinin yerinden teslim alınarak, şirketinizin hesaplarına aktarılmasını veya Burgan Bank'a verdiğiniz talimatta belirtilen tutarın tarafınıza teslim edilmesini sağlayan bir nakit yönetimi hizmetidir. Satışlarınızı, peşin ve nakit yapıyorsanız, mağaza, bölge ve şubeleriniz,nakit toplama/teslim hizmetinden yararlanabilirler.

Tahsilatlarınızı ağırlıklı olarak çek ile gerçekleştiriyorsanız, müşterileriniz, merkez ofisiniz veya bölge müdürlükleriniz, çeklerinizi en yakın Burgan Bank şubesine teslim edebilir. Ayrıca merkez ofisiniz veya bölge müdürlüklerinizden, çeklerinizi tahsilat makbuzunun bir kopyası ile birlikte anlaşmalı özel zırhlı araçlara da teslim edebilirsiniz.

SGK Sağlık Ödemeleri

SGK Sağlık Ödemeleri

SGK Sağlık Ödemeleri

SGK sağlık ödemesini Bankamız aracılığı ile almak isteyen gerçek ve tüzel kişiler ilgili kuruma başvurarak talebini iletmek kaydıyla sağlık ödemelerini diledikleri Bankamız şubesinden almaya başlayabilirler.

SGK Emekli Maaş Ödemeleri

SSK, Emekli Sandığı ve Bağkur emekli maaşlarınız Bankamız aracılığı ile ödenebilmektedir. Banka seçimi emekli tarafından e-devlet şifresi kullanılarak doğrudan SGK web sitesinden gerçekleştirilmektedir. SGK talepleri bir ay boyunca biriktirerek, ödeme öncesinde bankamızdan ilgili kişilerin varsa hesap numaralarını yok ise yeni hesap açılmasını talep etmektedir.